Gopro Hero 3 Black Edition – moja nowa zabawka

Jakoś tak niedawno zacząłem się rozglądać za kamerą sportową. W sumie tak zupełnie bez sensu, bo sportu nie uprawiam (Battlefielda 3 trudno uznać za sport), więc kamera taka na nic mi się nie przyda. No ale jednak mam taką chorobę, że lubię czasem kupić sobie jakiś kompletnie bezużyteczny gadżet.

Zacząłem przegląd rynku od Contour Roam. Pożyczyłem kiedyś taką (poprzedniej edycji) na trochę, zainstalowałem na przyssawce w samochodzie i nagrałem trochę materiału (ostatecznie niewykorzystanego).

I już się prawie zdecydowałem na jej zakup. Strasznie spodobały mi się różnego rodzaju mocowania do tej rodziny kamer, w szczególności to pozwalające zamontować ją na szynie RIS, którą spotka się na karabinach i pistoletach. Oraz na ich replikach na plastikowe kulki – mógłbym zatem wykorzystywać ją także na airsoftowych strzelankach, gdybym znowu zaczął na nie chodzić. 😉

Ostatecznie tej kamery nie kupiłem, za to wybrałem Gopro Hero 3 Black Edition. Przyczyna w zasadzie była jedna: kamera ta potrafi robić zdjęcia poklatkowe, a takich mi zawsze brakowało w moim serialu nagrywany Legrią. W sumie są prostsze, tańsze sposoby na osiągnięcie tego samego efektu – np. mój stary aparat Samsunga też to potrafi, choć on ma limit tylko 99 zdjęć, o ile dobrze pamiętam, a więc niewiele.

Kamerę kupiłem w Media Markt, przez internet. Czemu przez internet? Bo nie musiałem ruszać dupy z domu, a akurat tego dnia była jakaś promocja na bezpłatną przesyłkę, oczywiście wybrałem moje ulubione Paczkomaty.

Dlaczego nie na Allegro, albo w jakimś innym sklepie? Bo uznałem, że przy poziomie ceny 1 900 PLN, gotów jestem dać 100 PLN więcej za łatwość późniejszego dochodzenia roszczeń gwarancyjnych, jakby coś się miało stać. Oczywiście żadnej dodatkowej gwarancji nie wykupiłem, to naturalne.

Do tego kupiłem sobie na Allegro przeróżne mocowania, dwa zapasowe akumulatory oraz zewnętrzną ładowarkę.

W kolejnym wpisie, za kilka dni, przegląd najważniejszych funkcji kamery Gopro Hero 3 Black Edition.

One Response to “Gopro Hero 3 Black Edition – moja nowa zabawka”

Leave a Reply